Antálie, centrum Turecké riviéry

Počet obyvatel města Antálie se neustále zvyšuje - při sčítání lidu v roce 2010 zde žil již více než jeden milion lidí. Zdrojem jejich obživy je především turismus, zemědělství, obchod a lehký průmysl. Pěstují se tu zejména citrusové plody, banány, olivy, bavlna a květiny.

Antálie, středomořské letovisko číslo jedna

Antálie leží na pobřeží Středozemního moře v jihozápadním Turecku. Jedná se o hlavní město provincie Antalya. Antálie je umístěna na útesech a obklopena horami. Díky vysokým investicím a rozvoji, který začal v 70. letech minulého století, se město stalo světoznámým turistickým letoviskem.

Antálie je jedním z nejnavštěvovanějších letovisek nejen ve Středomoří, ale i na celém světě. Uvádí se, že do tohoto města zavítá 30 % všech cizinců, kteří navštíví Turecko. Antálie je na takové množství turistů náležitě připravena - je možné se zde ubytovat v různých typech ubytovacích zařízení od levnějších po ty nejluxusnější. Najdete tu např. 72 pětihvězdičkových hotelů.

Pláž se stovkami slunečníků

Stovky exkluzivních hotelů

Hotelové komplexy různých kategorií se nacházejí na západní i východní pláži. Hotely tohoto typu jsou často obývány klienty cestovních kanceláří. Západní pláž Konyaalti se nachází blízko středu města a vstup na ní je volný. Přiléhá k ní park s restauracemi. Lara je relativně daleko od centra (cca 10 km na východ), můžete se do něj však lehce dopravit autobusy. Část této městské čtvrti stojí na útesech; na jejich konci se rozkládá dlouhá pláž s jemným pískem. Hlavní turistickou atrakcí v okolí Lary jsou 40 metrů vysoké vodopády Düdense.

Ubytování lze však nalézt i v samotném historickém centru v penzionech. Je spojeno s příjemnou atmosférou starého města, umožňuje každodenní procházky úzkými uličkami, poznávání zdejších památek i návštěvy místních restaurací.

Penziony a hotely různých cenových kategorií se vyskytují také na předměstích Antálie.

Relaxace u bazénu

©2024 Antalya Cestování.cz