Historické památky Antálie

V Antálii stojí za návštěvu především historické centrum města, ve kterém se nachází mnoho památek.

Hlavním lákadlem, na které Antálie vábí turisty, je Kaleiçi, zrekonstruované centrum města, které neztratilo nic ze svého historického charakteru. Staré město je uspořádáno kolem přístavu. Nacházejí se tu úzké dlážděné uličky se starými tureckými a řeckými domy, které nyní slouží většinou jako hotely, obchody se suvenýry či restaurace.

Historické centrum Vás ohromí

Turisté zde však mohou obdivovat i mnoho památek (např. městské hradby, Yivli Minare – „flétnový minaret“ ze 13. století, Kesik Minare – „rozbitý minaret“, Hadriánovu bránu apod.) a navštívit také některé ze zdejších muzeí. Vzhled starých budov v centru města jistě ocení nejen milovníci architektury. Na hlavním náměstí Antálie, Cumhuriyet Square, se příležitostně konají různá představení a výstavy pod otevřeným nebem. Moderní stavby jsou umístěny mimo centrum, často podél pobřeží, nad plážemi Konyaalti a Lara.

Město Antálie tvoří dále od centra pravidelně uspořádané ulice s vyššími budovami, ve kterých jsou umístěny obchody, banky a jiné instituce. Severně od Kaleiçi se nachází Şarampol, místo, kde obvykle nakupují obyvatelé Antálie. S větší vzdáleností od středu města přibývá chudinských domků.

Starověké město Perge

©2024 Cestování.cz